Rubriky
Elka

Jak vybrat ideální dětskou postýlku pro vaše miminko?

Pro novopečené rodiče je výběr dětské postýlky jednou z nejdůležitějších úloh, kterou musí vyřešit před příchodem nového člena rodiny. Je potřeba zvolit postýlku, která bude bezpečná, pohodlná a praktická. V tomto článku se podrobně podíváme na to, co byste měli mít na paměti při výběru ideální dětské postýlky pro vaše miminko.

Bezpečnost

Bezpečnost je při výběru dětské postýlky nejdůležitější faktor. Postýlka by měla být vyrobena z kvalitních materiálů a splňovat bezpečnostní normy. Důležité je také zkontrolovat, zda jsou všechny díly postýlky pevně spojeny a zda nejsou žádné ostré hrany, které by mohly ublížit vašemu dítěti. Kromě toho by postýlka měla být vybavena bezpečnostními bariérami, které zabrání pádu dítěte z postýlky.

Velikost

Velikost postýlky by měla být přizpůsobena věku a velikosti vašeho dítěte. V ideálním případě by měla být postýlka dostatečně velká, aby se v ní dítě mohlo volně pohybovat, ale zároveň by neměla být příliš velká, aby se dítě necítilo ztracené a nechráněné. Pokud se rozhodnete pro postýlku s rozměry 120 x 60 cm, měla by být vhodná pro děti do 2 let. Pro starší děti je vhodnější postýlka s rozměry 140 x 70 cm.

Materiál

Materiál, ze kterého je postýlka vyrobena, má vliv na pohodlí a zdraví vašeho dítěte. Je důležité zvolit postýlku s kvalitním a prodyšným materiálem, který zabraňuje nadměrnému pocení a alergiím. Oblíbeným materiálem pro výrobu postýlek je dřevo, které je ekologické a přírodní. Pokud se rozhodnete pro postýlku s kovovým rámem, mějte na paměti, že kov může být studený a nepohodlný pro vaše dítě.

Pohodlí

Pohodlí je dalším důležitým faktorem, který byste měli zohlednit při výběru dětské postýlky. Postýlka by měla být vybavena kvalitní matrací, která poskytuje dostatečnou oporu a podporu pro správný vývoj páteře vašeho dítěte. Důležité je také zvolit postýlku s nastavitelnou výškou, kterou lze přizpůsobit výšce matky, aby bylo snadnější dítě do postýlky položit a z ní vyzvednout.

El-gauco.cz nabízí široký výběr dětských postýlek, které splňují všechny výše uvedené kritéria. Navštivte náš eshop a vyberte si ideální postýlku pro vaše miminko!