Rubriky
Elka

Jak si vybrat a správně umístit závěsnou polici na zeď?


1. Vyberte vhodnou polici

Závěsné police jsou skvělým řešením pro úložný prostor v mnoha místnostech, včetně obývacího pokoje, ložnice nebo koupelny. Předtím, než se rozhodnete pro konkrétní polici, zvažte, jaké věci na ni budete umisťovat. Pokud budete na polici ukládat těžké předměty, jako jsou knihy, vyberte policovou desku s vysokou nosností. Pokud chcete na polici umístit dekorativní předměty, jako jsou květiny nebo sošky, zvažte polici s menší nosností.

2. Změřte stěnu a vyznačte si místo pro polici

Předtím, než začnete instalovat polici, je důležité správně změřit stěnu a vyznačit si místo pro polici. Použijte metr a zjistěte výšku a šířku stěny, kde chcete umístit polici. Poté vyznačte si pomocí tužky místo, kde bude polici umístěna. Pokud chcete umístit více polic vedle sebe, zvažte, jaký bude mezi nimi odstup.

3. Zkontrolujte, zda jsou stěna a police vodorovné

Je důležité, aby byla polička správně umístěna a vodorovná, aby na ní mohly být umístěny věci bez rizika pádu. Použijte vodováhu k zjištění, zda je stěna vodorovná a poté zkontrolujte, zda je police rovněž vodorovná. Pokud ne, použijte podložky nebo šrouby k vyrovnání poličky.

4. Připevněte polici na zeď

Připevnění poličky na zeď může být složitý proces, ale s trochou trpělivosti a správnými nástroji to zvládnete. Pokud máte betonovou stěnu, použijte vrták k vytvoření otvorů pro šrouby. Pokud máte sádrokartonovou stěnu, použijte kotvy k upevnění poličky. Poté připevněte police na zeď pomocí šroubů a podložek, pokud jsou potřeba.

Závěr

Umístění závěsné police na zeď může být snadný proces, pokud víte, jak na to. Vyberte si vhodnou polici, změřte stěnu a vyznačte si místo pro polici, zkontrolujte, zda jsou stěna a police vodorovné a poté připevněte polici na zeď. Pokud potřebujete koupit závěsnou polici, navštivte tickets-online.cz, kde najdete širokou nabídku polic za skvělé ceny.